Baldų valymas: patarimai, kaip tai atlikti

valymas

Baldų valymas yra labai svarbi švarių ir sveikų namų dalis. Mūsų baldai yra viena didžiausių investicijų į namus, todėl labai svarbu palaikyti gerą jų būklę, kad jie tarnautų kuo ilgiau. Reguliariai valydami baldus galite išlaikyti puikią jų išvaizdą ir kartu apsaugoti savo šeimą nuo alergenų ir kitų kenksmingų dalelių.

Toliau pateikiama keletas patarimų, kaip tinkamai valyti baldus:

Dulkių siurbimas

Dulkių siurbimas yra pirmasis žingsnis valant baldus. Juo nuo baldų paviršiaus pašalinamas purvas, dulkės ir kitos dalelės. Būtinai naudokite apmušalų priedą, kuris skirtas valyti medžiaginiams paviršiams jų nepažeidžiant.

Valydami baldus dulkių siurbliu atkreipkite dėmesį į plyšius ir įtrūkimus, kuriuose gali kauptis nešvarumai ir dulkės. Taip pat galite išsiurbti po pagalvėlėmis, kad pašalintumėte visas šiukšles, kurios galėjo patekti pro tarpus.

Dulkių valymas

Dulkių valymas yra antrasis baldų valymo žingsnis. Svarbu reguliariai nuvalyti dulkes nuo baldų, kad juose nesikauptų nei dulkės, nei kitos dalelės, kurios gali sukelti alergiją ir kvėpavimo takų sutrikimus.

Valydami dulkes nuo baldų naudokite minkštą šluostę arba plunksnų šluostę. Venkite abrazyvinių medžiagų, kurios gali subraižyti baldų paviršių. Taip pat galite naudoti mikropluošto šluostę, kuri skirta dulkėms ir kitoms dalelėms sulaikyti.

Taškinis valymas

Taškinis valymas – tai procesas, kurio metu valomos tam tikros užterštos ar dėmėtos baldų vietos. Valant baldus taškiniu būdu, labai svarbu naudoti tinkamą valymo tirpalą, tinkantį valomo audinio tipui.

Pavyzdžiui, jei valote odinę sofą, turėtumėte naudoti specialiai odai skirtą valymo tirpalą. Jei valote medžiaginę sofą, turėtumėte naudoti konkrečiam audiniui skirtą valymo tirpalą.

Prieš naudodami bet kokį valymo tirpalą, išbandykite jį mažame, nepastebimame baldo plote, kad įsitikintumėte, jog jis nepažeidžia audinio. Išbandę valymo tirpalą, užtepkite jį ant suteptos vietos ir palikite kelioms minutėms. Tada švaria, drėgna šluoste ištrinkite vietą, kol dėmė bus pašalinta.

Profesionalus valymas

Nors reguliarus valymas gali padėti išlaikyti gerą baldų būklę, kartais būtina profesionaliai išvalyti baldus. Profesionalios baldų valymo paslaugos gali padėti pašalinti giliai įsisenėjusias dėmes ir alergenus, kurių įprastas valymas gali nepajėgti pašalinti.

Rinkdamiesi profesionalias baldų valymo paslaugas, būtinai atlikite paiešką ir pasirinkite gerą reputaciją turinčią įmonę. Paprašykite rekomendacijų ir patikrinkite atsiliepimus internete, kad įsitikintumėte, jog renkatės įmonę, kuri yra patikima ir teikia kokybiškas baldų valymo paslaugas.

Jūsų baldų apsauga

Be reguliaraus valymo, taip pat yra veiksmų, kurių galite imtis, kad apsaugotumėte savo baldus nuo sugadinimo. Pavyzdžiui, galite naudoti užvalkalus, kad apsaugotumėte baldus nuo išsiliejimų ir dėmių. Taip pat galite naudoti baldų apsaugos priemones, kad išvengtumėte įbrėžimų ir kitokio pobūdžio pažeidimų.

Jei turite naminių gyvūnų, taip pat būtina apsaugoti baldus nuo jų nagų. Vienas iš būdų tai padaryti – reguliariai kirpti jų nagus, kad jie nesubraižytų audinio. Taip pat galite juos išmokyti nesiartinti prie baldų arba skirti jiems atskirą poilsio vietą.

Žodis pabaigai

Baldų valymas yra svarbi švarių ir sveikų namų išlaikymo dalis. Reguliariai valydami ir tinkamai prižiūrėdami baldus, galite išlaikyti puikią jų išvaizdą ir apsaugoti savo šeimą nuo alergenų ir kitų kenksmingų dalelių. Nepamirškite reguliariai siurbti ir valyti dulkes ir saugoti baldus nuo pažeidimų, kartu pasinaudodami ir profesionaliomis baldų valymo paslaugomis. Laikydamiesi šių paprastų patarimų, galite išlaikyti puikią baldų būklę daugelį metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *