Kaip žvejai gudročiai randa žuvį

Vieni žvejai traukia vieną žuvį po kitos, o kiti per visą dieną ištraukia vos vieną kitą. Sakysite tai sėkmės dalykas? Žvejų dievas nesuteikė malonės? Gal, tačiau labiau tai atsiremia į patirtį ir pasitelktas technologijas. Mokėti rasti žuvies susibūrimo vietas yra tikras menas ir mokslas. Kiekvienas vandens telkinys turi savo paslaptis, kiekviena diena, skirtinga temperatūra, saulės šviesa, vandens lygis ir kiti veiksniai lemia kur susibūria žuvys. Žinojimas, patirtis ir žuvies psichologijos (nesijuokite, tikrai, turi pažinoti žuvį) leidžia lengviau rasti tas vietas, kur jos buriasi į susirinkimus, ilsisi, kada jos alkanos, o kada pasyviai praplaukia pro masalą. Pradedančiam žvejui atrodo misija neįmanoma susirasti tą vietą, kur išties galima ką nors pagauti. Tačiau net beviltiškose situacijose padeda išsisukti technologijos, šiuo atveju – echolotai.

Echolotai, dar vadinami sonarais arba echolokatoriais žvejų naudojami žuvies radimui. Jų veikimas paprastas, tiesiog įmetus echolotą į vandens telkinį, ekrane matoma svarbiausia informacija apie žvejybos vietą bei atvaizduojami žuvies susitelkimo plotai. Jei žuvies arti nematyti, tiesiog reikia suprasti, jog čia jos ir nebus ir pakeisti lokacijos vietą ir laimę bandyti ten. Echolotas leidžia išvengti ilgų sėdėjimų vienoje vietoje be tikslo ir laimikio.

Echolotų esama daug, kiekvienam pagal skonį ir kišenę. tačiau vienas populiariausių šiomis dienomis laikomas echolotas Deeper Smart Fishfinder. Viena iš priežasčių, kodėl apie jį labai kalba lietuviai yra ta, jog tai lietuvių kūrinys. Lietuviškas echolotas buvo pristatytas rinkoje visai neseniai, tačiau jau pelnę tarptautinį žvejų pripažinimą. Tai itin tikslus ir patogus prietaisas. Vienas iš jo privalumų – mažas dydis, vos 6,5cm skersmens prietaisas telpa į kiekvieno žvejo įrankių dėžutę. Kitas privalumas – nereikia naudotis nepatokiu LCD ekranu informacijai peržiūrėti, Deeper Smart Fishfinder yra išmanusis ir jungiasi prie išmaniojo telefono arba planšetinio kompiuterio. Tam tereikia parsisiųsti ir instaliuoti specialią programėlę.

Su lietuvišku echolotu Deeper Smart Fishfinder lengva pagauti žuvį net nesant profesionaliu žveju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *