Kodėl danija įpatinga šalis

Danija-įsikūrusi  šiaurinėje Europos dalyje. Danijos reljefas labai panašus į Lietuvos, gana daug lygumų. Todėl Į Daniją turėtume važiuoti ne gamtovaizdžio pažiūrėti, o architektūros elementų. Jei jau nuvykote į Daniją, greičiausiai aplankykisite Danijos sistinę Kopenchagą.

Jei išsinuomojote dviratį, kurio nuoma, beje, maloniai stebina, pirmiausia turėtumėte minti į senamiestį ir palikę dviratį prrakintą eiti pasivaikščioti pėstute. Važinėtis dviračiu pačiame centre neleidžiama, o ir nerekomenduojama, ten tiesiog per daug turistų. Visi, kurie atvyksta į sostinę, pirmiausia veržiasi aplankyti senūjų miesto pastatų, nusifotografuoti šalia parlamento ar karalienės rūmų ir pražingsniuoti ilgiausia prekybine pėsčiūjų alėja mieste. Senamiestis tikrai gražu ir verta bent dieną jame praleisti, tiesa, jei tiek neturite – paspartinę žingsnį gražiausias vietas pamatysite per gerą pusdienį.

Kopenchaga – ne venecija, bet kanalų ir siaurų gatvelių raizgalynės miesto centre nestinga. Vaikščiodami ir skanaudami vietos ledus, kurie čia išties skanūs, nejučia galite išsukti į skverelį ar didelę aikštę šalia universiteto, o patraukę studentų keliais atsimušti į bokštą, į kurį užkopti ir pasižvalgyti po raudonus senamiesčio stogus tiesiog būtina.

Miesto centre pilna gražių, laibus kaklus į dangų stiebinčių bažnyčių, viduje jos tokios pat dailios, dideliais langais žiūrinčios į pasaulį, tik aplinkyti galima ne visas. Vos viena kita atvira turistams ar maldininkams, vietiniai į šias šventoves užsuka retokai.

Danijos sostinėje Kopenchagoje senamiestyje malonu vaikštinėti net tada kai turistiniame sąraše nėra jokių privalumų pamatytipastatų, bet jei jau atsidūrėte Kopenchagos centre ir perėjote prekybininkų džiaugsmu vadinamą Stroget gatvę (jos išvengti greičiau nepavyks), žingsniuokite ikigalo Rotušės link ir pakliūsite į aikštę greta miesto rotušės ir Tivoli pramogų parko vartų. Kopenhagos rotušė išties įspūdingas pastataas, o šalia jos suręsti bokštai, bokšteliai ir statulos šiek tiek primena Venecijos Šv. Morkaus aikštės puošmenas. Na o Tivoli – visų vaikų ar sieloje  vis dar su vaikais likusių rojus. Parkas įkurtas prieš pusantro šimto metų ir skirtas pasakų karaliui Hansui. Christianui Andersenui, kuris rymo ir žvelgia į šią nuotykių karalystę iš anapus gatvės. Papramogavę H. Ch. Anderseno pasakų motyvais sukurtame parke ir būtinai suvalgę čia gaminamų skanumynų, kuriais vietos danai didžiuojasi, turistai, paprastai traukia arčiau vandens. O tai reiškia, Nyhavn gatveę šalia kanalo, kurios spalvoti namai ir uostamiestyje rymančios jachtos – dažniausias vaizdas kelioniniuose atvirlaiškiuose iš Kopenchagos. Taip čia gražu, taip, čia daug turistų ir brangi kava, dar iš čia išplaukia apžvalginiai laiveliai, kuriuose sėdint galima apžvelgti miestą truputį iš kito kampo.

Mūsų įmonė  MB Keliaukime kartu veža į Daniją, todėl pakuokite savo lagaminus ir keliaukite į sveikatą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *