Važnyčios varpai, vakarines sukneles, dovanos jaunavedžiams, pamergiu sukneles, pabroliai ir gėlių mergaitės. Teisingai – kalbame apie vestuves. Kadangi vestuvės – vienas svarbiausių žmogaus gyvenimo įvykių, jas supa daug tradicijų ir prietarų. Apžvelkime pačius populiariausius.
Nuometas. Tradicija nuotakai dėvėti nuometą gimė senovės Romoje – tikėta, kad nuometas atbaidys pikta linkinčias blogąsias dvasias.
Nesimatymas prieš vestuves. Ši tradicija gimė senais laikais, kai santuokas suplanuodavo tėvai, o jaunieji būdavo menkai pažįstami ar visai nepažįstami. Bijotasi, kad vienas kitą pamatę ar daugiau pabendravę būsimi sutuoktiniai apsigalvos ir atsisakys tuoktis. Šiandien šios tradicijos beveik nepaisoma. Tiesa, kartais jaunavedžiai nusprendžia paskutinį ikivedybinį vakarą praleisti atskirai ir nebesimatyti iki susitiks bažnyčioje ar civilinės metrikacijos vietoje.
Lietus vedybų dieną. Kai kuriose kultūrose tikima, kad lietus vestuvių dieną simbolizuoja apsivalymą ir vaisingumą.
Peilis – prasta dovanas. Pasak folkloro, peilis simbolizuoja sudužusius santykius ir gali atnešti blogą sėkmę jaunavedžiams. Jei visgi norite dovanoti peilį (arba kitą aštrų daiktą) – už tai paprašykite vieno cento monetos. Tuomet tai bus pirkinys, o ne dovana.
Nuotakos nešimas per tiltą ar slenkstį. Ši tradicija gimė viduramžių Europoje, kai tikėta, kad nuotaka gali būti paveikta piktųjų dvasių per savo… pėdas. Dėl šios priežasties jaunikis ją pernešdavo per slenkstį į naujuosius namus. Šiandien labiau paplitęs jaunosios nešimas per tiltą.
Voras ant vestuvinės suknelės. Nors šis padarėlis gali gerokai išgąsdinti jaunąją, voras ant vestuvinės suknelės yra laikomas geru ženklu.
Savo būsimos santuokinės pavardės naudojimas dar iki vestuvių. Šis prietaras galioja nuotakoms, kurios žada po vestuvių pasikeisti savo pavardę. Prietaras teigia, kad pasirašymas būsima pavarde ar inicialais dar iki vestuvių pritraukia nesėkmę.
Varpų skambesys. Varpai laikomi sėkmę nešančiu ženklų, ypač Airijoje. Kartais airių nuotakos netgi įkomponuoja mažus varpelius į savo puokštę kaip vedybinės priesaikos priminimą. Varpai ir varpeliai taip pat yra laukiama vestuvinė dovana.
Šukės. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Italijoje, jaunieji sudaužo stiklinę vazelę per savo vestuves. Tradicija sako, kad kuo daugiau šukių – tuo daugiau laimingai pragyventų metų.
Verkimas vestuvių dieną. Kad ir kaip bebūtų keista, nuotakos ašaros vestuvių dieną laikomas geru ženklu. Tikima, kad tai paskutinės jos ašaros – po vestuvių ji niekada nebeverks.