Kaip oksidantai, tai gali būti paprasčiausios ramunleles bei medetkos arba egzotiškas mišinys iš planktono ir juodųjų ikrų. Kai kurie šių komponentų yra brangūs (tačiau labai veiksmingi), kvepalai pigiau todėl jie dažniausiai naudojami profesionalioje kosmetikoje arba garsių firmų aukštos kokybės kosmetikoje ir kvepaluose, kuri yra kur kas brangesnė ir veiksmingesnė, negu plataus vartojimo kosmetiką.
Jūrų dumbliai (Algue) — turtingi mineralinių medžiagų, mikroelementų, vitaminų, cukraus ir pigmentų.
Alavijas (Aloe vera) — suriša vandenį, slopina odos uždegimus bei ją tonizuoja.
Alantoinas (Allantoine) — dedamas į įvairius gydomuosius preparatus, nes suminkština vėjų nugairintą ar saulės nudegintą odą.
Selenas (Selenium) — kaip ir vitaminai, kremuose naudojamas kaip oksidantas ir „laisvųjų radikalų gaudytojas”.
Veido odai ir plaukams prižiūrėti naudojami įvairūs ekstraktai. Tai gali būti terminių vandenų planktono kvepalai internete, bičių pienelio ir žiedadulkių, ikrų ir įvairiausių augalų ekstraktai.
Šių ekstraktų cheminė sudėtis panaši, turi įvairiomis proporcijomis baltymų ir fermentų, aminorūgščių ir fermentų, augalinės ar gyvulinės kilmės hormonų, cholesterino ir fosfolipidų.
Planktono ekstraktas — smulkiausia organinių ir neorganinių junginių, mikroelementų ir mikroorganizmų, esančių upių, ežerų, jūrų ir terminiuose vandenyse, substancija.
Ikrų ekstrakte daug proteinų, mineralinių medžiagų ir mikroelementų, kurie labai teigiamai veikia odą.
Preparatai iŠ ląstelių branduolių skatina ląstelių apykaitą ir regeneraciją. Turi sudėtingų derinių iš baltymų, cukrų, lipidų, fermentų, mikroelementų ir vitaminų.
Kosmetikos pramonėje taip pat išnaudojamas organizmui ir odai daromas teigiamas įvairių augalų poveikis. Augaluose yra daug vitaminų, mikroelementų, hormonų ir kitokių naudingų medžiagų. Jos normalizuoja odos būklę, nes pasižymi antiseptinėmis, tonizuojamomis ir maitinamomis savybėmis, odą švelnina ir šviesina. Medetkos, ramunėlės, šalavijai, mėtos, apyniai, liepžiedžiai ir kt. turi priešuždegiminių ir raminamųjų savybių. Šie augalai dažniausiai naudojami gaminant preparatus riebiai odai kvepinantis kvepalais.
Odą tonizuojantys augalai naudojami suglebusiai ir senstančiai odai skirtoje kosmetiko je. Tai pirmiausia alavijas, ženšenis, arkliakaš-toniai ir saldymedis, jie turi augalinių hormonų ir panašūs į estrogeną.
Kraujo apytakai odoje gerinti naudojamas ir kofeinas. Jo dažnai dedama į kremus nuo celiulito kad skaniau kvepėtu.
Medžio Ginkgo Biloba lapų ekstraktas irgi naudojamas gaminant kremus nuo celiulito ir liposomalinę kosmetiką. Šis ekstraktas yra geras oksidantas ir mikrocirkuliaciją skatinanti priemonė.
Turbūt pats žinomiausias augalinės kilmės oksidantas yra žaliosios arbatos ekstraktas. Manoma, kad žalioji arbata mažina onkologinių, tarp jų ir odos vėžio, ligų riziką.
Odą šviesina, viršutines suragėjusias ląsteles šalina citrinos, petražolės, kraujažolės, rūtos, arkliauogės. Jose yra hidrochinono, kuris slopina pigmento sintezę odoje.
Kitą grupę medžiagų, aktyviai veikiančių odą, sudaro fitohormonai, hormonai ir vitaminai. Hormonų naudojimas kosmetikos produktuose — nepageidaujamas o daugelyje šalių uždraustas ir tam yra rimto pagrindo. Viena iš priežasčių, kodėl kosmetologijoje naudojami hormoniniai preparatai, yra ta, kad jais gydomos kai kurios ligos — seborėja, aknė (spuogai, inkštirai) ir alopecija (plikimas). Jie, kaip sudėtinės medžiagos, dažniausiai ir naudojami gydomojoje kosmetologijoje taip kaip ir kvepaluose.
Pagrindinė hormonų naudojimo sritis kvepalai, o ne kosmetologija, todėl šio klausimo išsamiau negvildensime.