Siuntų pristatymas ir siuntimas šiuo metu yra itin populiarus. Jau ne vienerius metus didėja siuntų skaičius Lietuvoje, todėl plečiasi siuntų pristatymo įmonės, paštomatų tinklai, o kartu ir siuntų pakavimui skirtingų medžiagų pasirinkimas. Jis iš tiesų yra didelis. Tad verta žinoti, kaip teisingai pasirinkti pakuotę ir kaip supakuoti siuntą, kad ji laimingai pasiektų galutinį tikslą.
Kaip supakuoti saugiai?
Dažniausiai tinkamai supakuotos siuntos laimingai pasiekia gavėją ir nukeliauja nepakeitusios formos, nesušlapusios, o jų viduje esantys gaminiai nesugadinti. Tačiau taip nutinka ne visuomet. Žinoma, kad nuo nelaimingų nutikimų niekas neapsaugotas, tačiau vokucentras.lt pataria, kad tinkamai ir kruopščiai supakuota siunta gali užtikrinti, kad jos turinys bus apsaugota siuntimo metu.
- Tinkamas dydis. Pasitaiko atvejų, kai siunta supakuojama į per mažą arba per didelę dėžę, o tai nulemia tai, kad siunta atkeliauja apgadinta. Per maža dėžė gali nulemti tai, kad siunta bus pažeista, o jeigu dėžė per didelė, siunta joje gali laisvai judėti ir taip pat būti sugadinta. Tai ypač svarbu, kai siunčiami dūžtantys daiktai.
- Pakuotės pasirinkimas. Šiandien pakuočių pasirinkimas yra labai platus. https://Vokucentras.lt siūlo labai platų pasirinkimą, tad siuntas galima pakuoti tiek į vokus, tiek į dėžutes. Norint, kad siunta būtų saugi, reikia pasirinkti tinkamą pakuotę. Pavyzdžiui, stiklinių gaminių nereikėtų siųsti vokuose, skirtuose dokumentams.
- Papildoma apsauga. Jeigu siunta yra trapi, ją lengva sudaužyti, pakuojant geriau imtis papildomų apsaugos priemonių. Pavyzdžiui, tokioms siuntoms galima rinktis vokus su oro burbuliukų apsauga. Taip pat siuntą galima papildomai supakuoti į polietileninę plėvelę arba burbuliukų sluoksnį ir tik tuomet dėti į siuntos dėžę.
- Užpildas. Jeigu norite, kad siunta būtų visiškai saugi, pasirūpinkite kokybišku siuntos užpildu. Jis neleis daiktams dėžės viduje judėti, o tai reiškia, kad jie nebus pažeisti transportavimo metu.
Panaudoję, neišmeskite
Šiandien net ir kasdien siuntas pakuojantys pardavėjai ar krovinių gabenimo darbuotojai vis dažniau ima ieškoti tvaresnių sprendimų. Todėl populiarėja ekologiškos pakuotės, padedančios apsaugoti gamtą nuo taršos. Pavyzdžiui, siuntų užpildams vis dažniau naudojamos natūralios medžiagos, kurias galima tirpinti vandenyje arba deginti, todėl nereikia jų išmesti.
Taip pat vis daugiau pardavėjų renkasi perdirbamas dėžes arba pagamintas iš jau perdirbtos medžiagos. Be to, populiarėja tendenciją kartą panaudotos dėžės neišmesti ir ją panaudoti antrą kartą siunčiant siuntą kitam klientui. Šiandien tai laikoma gero tono ženklu ir signalų, kad įmonei svarbi mūsų planeta.