Vaikiškų drabužių įvairovė
Jei (dar) neturite vaikų, tikriausiai nustebtumėte, kokie įvairūs gali būti drabužiai kūdikiams ir kiek skirtingų variantų siūlo pardavėjai. Pakanka išvardyti ir suvokiama, kad gausa – tinkamas žodis: naujagimio kraiteliai, siaustinukai, smėlinukai, kelnytės, šliaužtinukai… Ar dar vardyti? Kepurytės, pirštinytės, kombinezonai…
Vienas iš čia paminėtų rūbų (šliaužtinukai) kūdikių aprangos temoje figūruoja labai dažnai. Jauni tėvai jais domisi, paieška internete siūlo bent keletą frazių: šliaužtinukai berniukams, mergaitėms, šliaužtinukų komplektas, „George“ šliaužtinukai ir kt.
Ne tik ieškoma, bet ir perkama internetu, mat taip drabužiai kūdikiams gali atsieiti pigiau. Radus gerą parduotuvę (viena iš tokių galėtų būti pasaulisdelne.lt ) ne tik sutaupoma, bet ir aukšta rūbų kokybe įsitikinama. O ir aktualių dalykų nepamirštama perskaityti. Pavyzdžiui, atsižvelgiama, ar šliaužtinukai pašiltinti, ar ne. Atkreipiamas dėmesys, ar kas nors rašoma apie patogumą. Reikšmė teikiama užsegimui. Neabejotinai rūpi medžiagos. Nenumojama ranka ir į praktiškumą – kaip skalbti, kokioje temperatūroje?
Jei šliaužtinukų poreikis būtų mažas, tai jais niekas nesidomėtų. Jeigu tai būtų nepatogus ir nevertingas drabužis, pardavėjai nesiūlytų tiek prekių. Beje, pravartu užsiminti apie dydį. Ar perkate internetu, ar fizinėje parduotuvėje, abiem atvejais nurodoma, koks šliaužtinukų (ar kitų perkamų drabužių) dydis. Būtų neprotinga pirkti rūbą nesigilinant, ar jis mažyliui tiks.
O šiaip šliaužtinukai yra nuostabus drabužis, turintis daug teigiamų savybių. Ne veltui iš lentynų šio tipo apranga graibstyte graibstoma. Ir mažyliams patogiau tyrinėti pasaulį, kuris jiems dar naujas, neatrastas…
Pirkti daugiau?
Toliau reikėtų pakalbėti apie vaikiškų prekių pirkimo apimtis. Paprasčiau tariant, klausimas štai toks: ar apsimoka vienu metu įsigyti daugiau prekių? Pardavėjai atsakytų „taip“. Bet ne tik todėl, kad jie nori daugiau pelno. Pirkti daugiau iš tiesų gali būti naudinga, o puikus pavyzdys – rūbelių komplektukai. Apsiperkama gausiai, o išleidžiama palyginti kukliai. Pliusai ir prekybininkams, kad parduoda daugiau, ir pirkėjams, kad įsigyja to, ko reikia.
Ar vienu metu verta nupirkti daugiau šliaužtinukų? Nors ką tik pabrėžta nauda, kai perkama gausiau, vis dėlto nereikėtų pamesti sveiko proto. Specialistai pataria nepripirkti tiek, kad vėliau tektų galvoti, kur dėti. Nes vaikai auga, rūbeliai pasidaro per maži… Gal ir ne visada galima pritarti posakiui, jog mažiau yra daugiau, bet pripirkti per daug – irgi ne visada gerai.
Pigu, pigiau…
Verta paminėti, kad kai kurie virtualios paieškos siūlymai yra susiję su kainomis. Tiksliau, su pigesnių prekių paieška: šliaužtinukai pigiau, šliaužtinukai pigiai, pigūs šliaužtinukai. Ar reikia aiškinti, kodėl pigumas pelno tiek dėmesio? Vienokius atsakymus pateiktų ekonomistai, kitokius prekybininkai, dar kitokių nuomonių atskrietų iš pačių pirkėjų pusės.
Drabužiai kūdikiams perkami atsižvelgiant į kokybę, bet kartu suprantama, jog išleidus per daug gali neužtekti pinigų kitoms reikmėms. Taip mąstant apkeliaujama ne viena parduotuvė. Bet jeigu paklaustumėte, ar svarbiau kaina, ar visgi kokybė, atsakymas būtų vienpusis – svarbiau kokybė.