Kombinezonų istorija siekia beveik pusantro šimto metų. Ši aprangos dalis išpopuliarėjo XIX amžiaus pabaigoje. Jie pirmiausia paplito kaip darbiniai drabužiai, ypač po to, kai XIX amžiaus aštuntą dešimtmetį JAV kompanija „LeviStrauss&Co“ ėmė gaminti džinsinius darbinius kombinezonus.
1919 metais italų dizaineris Thayath nusprendė išplėsti kombinezono vartojimo sferą. Jis sukūrė kombinezoną “TuTa”, kurį įvardijo kaip “inovatyviausią futuristinį drabužį, pagamintą per visą Italijos mados istoriją”. Nors Thaytah tikėjosi, kad jo drabužis sukels revoliuciją ir išpopuliarės kaip patogi kasdienės aprangos dalis, jo sukurtą kombinezoną kaip originalų aprangos sprendimą pamėgo aukštoji Florencijos visuomenė.
1928 metais žodis „kombinezonas“ (angl. „boilersuit“) buvo pirmą kartą pavartotas spaudoje – britų laikraštyje „Sunday Express“ – tokią informaciją pateikia „Oxfordo anglų kalbos žodynas“.
XX amžiaus viduryje, o tiksliau, tarpukariu, pradėti gaminti vaikiški kombinezonai. Jie buvo mėgstami dėl praktiškumo ir iki šiandien išliko svarbia vaikų garderobo dalimi.
Antrojo pasaulinio metais kombinezonai neretai tapdavo karių uniformų dalimi ar pakaitalu. Kariniai kombinezonai buvo naudojami abiejų kariaujančių pusių armijų.
Sovietų Sąjungoje kombinezonai iš pradžių naudoti kariuomenėje, vėliau išpopuliarėjo kaip darbinis drabužis. Kariški kombinezonai neretai būdavo maskuojamų spalvų. Juos dėvėdavo lakūnai, parašiutininkai, žvalgai, tankistai ir taip toliau.
Šiandien kombinezonus matome nebe karo lauke, o ant podiumų, parduotuvių vitrinose. Kombinezonai tapo patogumo sinonimu, todėl tiek kombinezonai moterims, tiek kombinezonai vaikams ir kombinezonai vyrams turi savo vartotojų ratą ir yra visuotinai pripažįstami kaip patogūs laisvalaikio ar darbo drabužiai. Pavyzdžiui, kombinezonus dėvi Prancūzijos policijos šaka – Respublikinės saugumo kuopos.
Atskira kombinezono rūšis yra puskombinezonis – tokio kombinezono viršutinė dalis primena prijuostės viršų.
Taigi, kombinezonas nuėjo ilgą kelią, kol įsitvirtino mūsų kasdieniame gyvenime. Kombinezonas išties vertas dėmesio dėl savo praktiškumo. Jis gali pakeisti keleto drabužių (pavyzdžiui, kelnių ir palaidinės) derinį, tad įsigiję kombinezoną sutaupysite pinigų, vietos spintoje ir atiduosite duoklę ilgam ir vingiuotam kombinezono keliui iki mūsų.