Nors šiais laikais žmonės kraustosi gan dažnai ir atrodo patirties yra iš kur pasisemti (patarimai spaudoje kaip persikraustyti, kaip pakuoti daiktus, draugų, giminių patirtis kraustantis) tačiau esama tam tikrų klaidų, kurias daro namų šeimininkai, kurios kelia patogumų ir jiems patiems ir atvykusiems perkraustytojams. Tad kokios tos dažniausiai pasitaikančios klaidos?
Nėra kaip privažiuoti prie namo laiptinės
Prigrūstos automobilių stovėjimo aikštelės šalia daugiabučių namų yra tipinė didelių miestų problema. Tai kelia nepatogumų ne tik kas vakarą grįžtantiems namo, bet ir nusprendus persikraustyti. Nėra nieko nepatogesnio, kaip pastatyti perkraustymo paslaugos teikėjo automobilį viduryje aikštelės, užstatyti pravažiavimą kitiems bei nešti sunkius daiktus virš galvos, braunantis tarp dviejų arti viena kitos sustatytų mašinų.
Šios situacijos sprendimas yra paprastas, tereikia iš vakaro rezervuotis dvi vietas kuo arčiau laiptinės. Tereikia pastatyti dvi savo mašinas (arba susitarti su kaimynu), kad jos stovėtų vietoje kol atvyks perkraustymo automobilis. Tereikia trupučio organizavimo ir viskas vyksta daug sklandžiau.
Nesužymėtos dėžės
Supakuoti daiktai dėžėse yra skirtingi. Ir ne vien dėl to, kad vieni yra iš virtuvės, kiti išmiegamojo ar vonios. Vieni dūžtantys, kiti ne. Tai itin svarbu nešant daiktus į automobilį ir iškraunant bei planuojant kaip juos sukrauti. Baksnojimas pirštuku „čia dūžtantys daiktai“ padeda tik kraunant į automobilį, patirtis rodo, jog iškraunant patys šeimininkai jau pasimeta ir nebežino kuri dėžė yra su dūžtančiais daiktais. Tad daug ramiau ir lengviau tiesiog sužymėti kas yra dėžėse.
Kampuoti maišai
Patogiausia daiktų pakavimo priemonė yra kartoninės dėžės, tačiau patalynei, minkštiems žaislams, drabužiams itin tinka ir polietileniniai maišai. Kraunat į automobilį jie dažniausiai dedami ant dėžių viršaus arba į tarpus, nes yra minkšti ir juos paprasta suspausti, jie prisitaiko prie įvairiausių tarpų. Tačiau kuomet į minkštos patalynės maišą lyg tarp kito įmetama porcelianinė vaza, tuomet reikalas tampa dvigubai sudėtingesnis – ant tokio maišo nieko neuždėsi, nė kiek nepaspausi, o jie užima labai daug vietos. Todėl geriau į patalynės maišus jokių kampuotų, dūžtančių daiktų nedėti.
Dar reikia straipsnio apie tai, kas labiausiai erzina besikraustančius 🙂