Gabenant siuntinius, būtina juos tinkamai paruošti – kai kurie siunčiami daiktai yra labai dūžtantys, todėl čia kuo puikiausiai jums tiks vokai su oro apsauga. Tiesa, viskas priklauso nuo siuntinio apimties, nes kartais ir specialus pakavimas ne visada padeda išsaugoti siunčiamą daiktą sveiką. Jeigu itin dažnai tenka siųsti siuntinius per Lietuvos paštą ar privačias kurjerių tarnybas, siūlytume ir patiems pasiruošti – viską turite supakuoti su specialiomis priemonėmis.
Pirmiausia, smulkiems daiktams yra naudojami specialūs minėti vokai, tačiau tai dar negarantuoja, kad jūsų siuntinys gavėją pasieks be pažeidimų. Daug įtakos gali daryti pasirinkta kurjerių tarnyba, pašto darbuotojai ir t.t. Geriausią ką galite atlikti patys – naudoti papildomas apsaugos priemones pakavimo metu. Šiuo metu internetu jūs galite įsigyti visas apsaugas, kurios skirtos tiek įprastų, tiek ir labai pažeidžiamų siuntinių pakavimui. Žinoma, būtina atidžiai rinktis ir siuntų pervežėją, nes galiausiai tik nuo jo priklauso ar viskas bus gerai.
Viena geriausių priemonių yra minėta oro apsauga. Tai yra speciali medžiaga, kurią naudojant, siuntinys yra izoliuojamas nuo išorinių pažeidimų. Tie pažeidimai tai – smūgiai, subraižymai ir t.t. Specialus popierius su oro apsauga yra dažniausiai pasirenkamas tų siuntėjų, kurie siunčia keramikos, stiklo ar kitus labai pažeidžiamus daiktus. Tuo popieriumi kuo puikiausiai galite apsaugoti savo siuntinį. Juo apvyniojate patį daiktą, o tada jau dedate į dėžę ar voką. Tai taikoma, jeigu siuntinys netelpa į standartinį voką. Smulkiems daiktams, aišku – vokais su oro apsauga bus pigiausias bei geriausias pasirinkimas.
Tarp kitų priemonių, taip pat nemažai naudos duoda ir popierius, kuris gaminamas iš poliesterio bei polietileno. Tai yra mišinys, kuris leidžia saugiai įpakuoti kiek didesnius krovinius. Jis dažniausiai naudojamas elektronikos prietaisams gabenti. Tai yra medžiaga, panaši į statybose naudojama izoliacinę medžiagą dedant parketą ar laminatą, tik pakavimo atveju, ši medžiaga yra daug storesnė ir tvaresnė.
Galiausiai, siūlytume atkeipti dėmesį į tai, kas jūsų siuntinius gabena – jeigu tai Lietuvos paštas, siūlytume užsisakyti ir draudimą, nes tada siuntinys bus apsaugojamas nuo pažeidimų – jums bus kompensuojami nuostoliai.