Vyresnius žmones kartais erzina jaunimo grupelės, vaikštančios gatve ir garsiai klausančios muzikos. Jie nelabai supranta, iš kur tas „triukšmas“ eina… Dažniausiai jaunuoliai naudojasi belaidėmis garso kolonėlėmis, kurias nešasi rankoje arba tiesiog pasikabina ant kuprinės. Pasirodo, Bluetooth kolonėlės gali būti panaudojamos ne tik seniems žmonėms iš proto vesti arba pramogoms, bet ir kitiems dalykams.
Bluetooth kolonėlės veikia gana paprastai. Jose yra įkraunamos baterijos, kurias galima pasikrauti tiesiog USB laidu iš kompiuterio arba elektros tinklo. Per Bluetooth ryšį jos yra suporuojamos su išmaniuoju telefonu ir garsas eina būtent per jas.
Kam jos reikalingos? Kokybiškam garsui. Nesakome, kad tik muzikai, nes jos gali groti garsą, o kai kurios net turi mikrofonus, tad garsą gali ir įrašyti arba pasitarnauti, kaip laisvų rankų įranga.
Belaidės kolonėlės namams
Norite klausytis kokybiškos muzikos vonioje? Juk nenusinešite visos namų kino sistemos ar audiocentro į drėgną vonią. Pakaks nusinešti vandeniui atsparią kolonėlę ir prijungti prie telefono. Viskas, vonia gali virsti ir vakarėlio vieta, ir ramybės oaze, jei norite pasimėgauti atpalaiduojančia muzika.
Norite mokytis anglų kalbos ir turite keletą garso pamokų mp3 formatu? Tiesiog tvarkykite kambarius ir klausykite pamokų per kolonėlę. Ją galite perkelti ant bet kurios lentynos, kol valote dulkes ar lyginate rūbus.
Du vaikai nepasidalina per planšetinį kompiuterį rodomais filmukais? Paprasčiausiai prijunkite Bluetooth kolonėles ir jei galės žiūrėti savo filmukus kur tik nori, net ir smėlio dėžėje kieme.
Bluetooth kolonėlės lauke
Mėgstate mankštą rytais parke arba sode? Išsinešate savo kolonėlę ir pasileidžiate raminančią muziką jogai ar energingą šuoliukams ir mankštai.
Jei darbuojatės kieme, turbūt irgi neatsisakysite muzikinio fono, net jei šalimais burzgia betono maišyklė, ar barška kastuvai.
Stovyklavietėje taip pat gali sklisti muzikos garsai, bet šis panaudojimo būdas gal priskirtinas ir prie pramogų – dėl ko šis prietaisas ir buvo sukurtas.
Kaip išsirinkti tinkamas Bluetooth kolonėles
Renkantis kolonėles reiktų atkreipti dėmesį į keletą dalykų:
- Atsparumas vandeniui. Jei kolonėlės atsparios, reiškia drąsiai galite jas naudoti lauke. Neatsparios tinka daugiau vidaus naudojimui.
- Baterijos tipas. Gali būti įkraunama baterija elektros laidu, USB, mikroUSB jungtimi. Taip pat gali būti ir su paprastomis baterijomis ekstra atvejams.
- Muzikos garsas priklauso ir nuo galingumo. Jei yra galimybė, rinkitės 10 W, o ne 6 W galingumo kolonėles. Visada galite jas pritildyti…
- Wi-Fi ir Bluetooth. Kai kurie modeliai turi ir Wi-Fi imtuvus, todėl garsas gali eiti naudojant Wi-Fi. Nereikės arti laikyti savo išmanaus telefono, nes bevielis ryšys yra kur kas atsparesnis atstumui ir trikdžiams.
- Dizainas ir apšvietimas. Kai kurie modeliai turi LED lemputes, tad jie kuo puikiausiai tinka pramogoms tamsoje.
Aišku, kaina irgi svarbu. Jei norite kokybės, rinkitės apie 50-100 eurų kainuojančias kolonėles. Brangesnės – prestižo reikalas. Pigesnės – gali būti problemų su baterija ir garso kokybe, nes gamintojai kažkurioje vietoje tikrai bus sutaupę gamybai.