Bėgant laikui net ir brangiausio automobilio spalva pradeda blukti, be to, neišvengiamai atsiranda įbrėžimų ir sunkiai pašalinamų dėmių. Norėdami atnaujinti transporto priemonę, vairuotojai ryžtasi ją perdažyti. Deja, daugelis pamiršta, kad tai – sunkus, daug kantrybės ir atsakomybės reikalaujantis darbas.
Jei nusprendėte automobilį dažyti patys, visų pirma atlikite bandymą ant panašaus paviršiaus, kad įsitikintumėte, jog pasirinkti dažai tikrai atitiks visus jūsų lūkesčius, o naujoji spalva puikiai derės su senąja. Naudokite tiek dažų sluoksnių, kiek reikės (paprastai užtenka 2–3 sluoksnių), tačiau tarp kiekvieno dažų seanso palaukite bent 10–15 min., kad dažai taptų tvirtesni. Pirmas dažų sluoksnis visada yra kiek plonesnis, jis skirtas sukibimui. Kiti sluoksniai yra storesni, tačiau turite stebėti, kad dažai nebūtų šlapi, jie turi tvirtai sukibti su prieš tai buvusiu sluoksniu ir neatrodyti skysti, t. y. plaukiantys. Nors automobilio dažymą galite atlikti savo namuose, vis dėlto specialistai rekomenduoja prašyti profesionalų pagalbos – darbuodamiesi patys, rezultatu galite likti nepatenkinti.
Siekiant aukščiausios kokybės, automobilį būtina tinkamai paruošti – pašalinti rūdis, tepalus ir riebalus, suvirinti ir iššlifuoti paviršių. Kėbulo paviršius turi būti kruopščiai gruntuojamas. Tai vienas svarbiausių etapų, kadangi prastai padengtas paviršius trukdys kitiems darbams. Ant kėbulo visuomet tepamas hermetikas, užtikrinantis, kad transporto priemonė išliks atspari vandeniui ir korozijai.
Labai svarbu paslėpti įbrėžimus. Negilūs pažeidimai viršutiniame dažų sluoksnyje lengvai paslepiami naudojant spalvotą poliruoklį. Gilesniems įbrėžimams naudojamas vaškinis pieštukas, tačiau prieš naudojantis juo, įbrėžimus būtina išvalyti spiritu ar benzinu. Jei įbrėžimai yra platūs, lengvai jų užmaskuoti nepavyks, todėl reikės papildomai dažyti. Čia puikiai tiks emalis arba akriliniai dažai. Žinoma, prieš dažant, įbrėžimai turi būti kruopščiai išvalyti.
Pradedant dažymo darbus, reikia uždengti transporto priemonę specialiomis apsaugomis priemonėmis, kad automobilis nebūtų aptaškytas. Paprastai visi paviršiai, esantys prie dažomų vietų, uždengiami popieriumi. Jei ketinate piešti tiesią liniją, galima naudoti ir medicininį pleistrą, jis padės sukurti tikslų ir lygų kontūrą. Kitas darbas – kruopštus emalio paruošimas. Dažai privalo būti itin gerai sumaišomi ir atskiedžiami, kol gaunamas pageidaujamas klampumas. Paruošti dažai purškiami ant transporto priemonės.
Labai daug rūpesčių dažymo metu kelia dulkės. Ypač sunkų jų išvengti dirbant namų sąlygomis ir neturint tam specialios technikos. Jei nusprendėte dažyti patys, darykite tai ankstų rytą ir rinkitės uždarą patalpą arba nuo vėjo apsaugotą kiemą. Tiesa, dažant automobilį namuose, didžiausios problemos kyla transporto priemonei džiūnant. Siekiant geriausio rezultato, patariama palikti automobilį džiūti natūraliai, tačiau tai gali užtrukti daugiau nei 2 dienas.
Siekdami išvengti visų galimų rūpesčių, transporto priemonės dažymą turėtumėte patikėti profesionalams. Įmonės, užsiimančios automobilių atnaujinimu, naudoja kokybiškas medžiagas ir modernią įrangą, pvz., specialias dažymo kameras, todėl galutinis rezultatas atitiks net ir išrankiausio kliento poreikius.
One thought on “Automobilio dažymas. Svarbiausi aspektai”