Sąvokas „namas” ir „namai” skiria vos viena raidė, tačiau pastarųjų reikšmė toli gražu nevienoda. Namu savo eilinį projektai gali vadinti statybininkai arba praeiviai, tarp eilės pastatų ieškantys konkretaus numerio. Tuo tarpu namai – asmeniška ir intymi erdvė, kurioje, net ir būdami vieni, galime pajusti vidinę ramybę, saugumą bei harmoniją. Tam įtakos turi ne tik vadinamoji pastato aura, jo vieta, patalpų išplanavimas bei įrengimas, tačiau taip pat baldai bei kitos interjero detalės. Šiuo atžvilgiu susiduriame su kardinaliai priešinga situacija nei tėvai ar seneliai, kurie džiaugdavosi galimybe apstatyti sienas bet kokiais baldais, tuo tarpu mes, rinkdamiesi tarp masinėje prekyboje siūlomų bei individualiai gaminamų, sukame galvą, kuri alternatyva yra tinkamesnė.
Individualiai gaminami baldai šiandien yra vienas dažnesnių pasirinkimų, ypač jaunoms šeimoms kuriantis naujos statybos namuose arba po kapitalinio patalpų remonto. Ši galimybė padeda išvengti rizikos, jog baldas taps „svetimkūniu” tiek estetine, tiek praktinio naudojimo prasme. Individualiai gaminami baldai harmomingai įsilieja į bendrą interjero visumą, tačiau tuo pat metu nenukenčia jų funkcionalumas: šie savo dydžiu, aukščiu bei forma maksimaliai išnaudoja erdvę, tačiau tuo pat metu netrukdoma judėjimui. Ypač tai aktualu gyvenant nedidelėse patalpose (kurios, anot nekilnojamo turto ekspertų, šiuo metu yra sparčiausiai graibstomos): pagal užsakymą pagaminti baldai patalpą užpildo, tačiau padeda išvengti erdvės perpildymo įspūdžio.
Jei masinės gamybos baldus užtenka išsirinkti ir tiesiog už juos sumokėti, tai individualiai gaminamų baldų kelias iki mūsų namų yra kur kas sudėtingesnis ir ilgesnis. Šiame projekte dalyvauja bent kelis asmenys – užsakovas arba interjero dizaineris (jei šiam patikėtas namų įrengimas), baldų projektuotojas ir gamybos specialistas. Projektuotojas, atsižvelgdamas patalpos ypatybes, kliento pageidavimus bei finansines galimybes, sukuria detalų brėžinį, kaip būsimas baldas atrodys ir iš kokių medžiagų pasarasis bus pagamintas. Šiuolaikinių technologijų dėka klientas gali pamatyti, kaip būsimasis baldas realiai atrodys erdvėje: naudojant atitinkamą kompiuterinę programą, pateikiama baldo vizualizacija. Praktinis baldų gamybos procesas tenka meistrams, kurie, nenukrypdami nuo brėžinių, atlieka savo darbą ir pateikia galutinį projektą – originalų, stilingą bei praktišką vienetinį baldą. Meistrus privaloma rinktis itin atidžiai, kadangi nuo jų darbo kokybės bei sąžiningumo priklauso baldo funkcionavimas ir ilgaamžiškumas.